23 lipca 2017

Miłe obrazy...:)

Naprawdę, szczery podziw dla rodaków za te liczne manifestacje. Wiem, że trudno zapanować nad tłumem gdyby pojawiły się prowokacje, np. "kibolskie" Widocznie tej grupie tez się nie podoba to, co się dzieje  albo rozumie, że w takim tłumie nie mają szans? Tak czy siak, ciągle widzę wspaniałych młodych ludzi. Świetnie sobie radzą bez opozycji partyjnych na czele. Sami świetnie się organizują. Bardzo to nastraja optymistyczne na przyszłość. I nie ma co zaklinać rzeczywistości panowie "błaszczaki" To nie "garstka turystów manifestuje, i nie stare komuchy i "ubeckie wdowy". To młodzi wykształceni ludzie, którzy dokładnie wiedzą, w jakiej Polsce chcą żyć.

 Tak jak parę dni wcześniej napisałam, bardzo chciałabym, żeby w tym młodym tłumie, narodził się  wspaniały, odważny lider. Staruszków "siedemdziesięcioletnich" czas pogonić na działkę albo na rybki. Albo do kuchni przecierać zupki i oglądać bajeczki w TV publicznej :)To nie oni, powinni układać młodym świat. Oni przygnietli ich póki co, ogromnym długiem do spłacenia. Jaką przyszłość może im ułożyć p. Kaczyński? Jakie ma doświadczenia?Czego może nauczyć?  Tylko nienawiści i braku odpowiedzialności za kraj.

 Osobiście znam "staruszków"którzy zachowują cudowną jasność umysłu .Demencja starcza im nie grozi jeszcze długo. Włączają  się w społeczeństwo słowem i czynem. Piszą nawet Blogi:) Można?- można. Tylko oni nie należą do PiS-u, i nie papa rydzyk dba o ich ducha. Oczywiście telewizja publiczna, też kłamliwym przekazem, nie łamie im kręgosłupów :) 

Dzielą się swoim doświadczeniem i mądrością życiową.  Smutne, ale właśnie taki człowiek jak prezes, dobrał sobie podobnych, zakompleksionych "narcyzów",rządnych władzy i zemsty. Szykują młodym "piekiełko"na ziemi. Wierzę w to, że młodzi nie dadzą się wpuścić w maliny ani w "maliniaka" :) Trzymam kciuki za powodzenie.!:)
 z sieci.

Antoni Słonimski

Polska

I cóż powiedzą tomy słowników,
Lekcje historii i geografii,
Gdy tylko o niej mówić potrafi
Krzak bzu kwitnący i śpiew słowików.

Choć jej granice znajdziesz na mapach,
Ale o treści, co je wypełnia,
Powie ci tylko księżyca pełnia
I mgła nad łąką, i liści zapach.

Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
W niewymierzonej krainie leży.
Jest w każdym wiernym sercu Polaka,
Co o nią walczył, cierpiał i wierzył.

W szumie gołębi na starym rynku,
W książce poety i na budowie,
W codziennej pracy, w życzliwym słowie,
Znajdziesz ją w każdym dobrym uczynku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.